Komfortowe noclegi w Pogorzelicy
Oferta
Strona Główna
Atrakcje Pogorzelicy
Dojazd

Pogorzelica

Pogorzelica jest znanym ośrodkiem wczasów rodzinnych, z charakterystycznym, morskim mikroklimatem, rzadkimi borami bażynowymi i szeroką, piaszczystą plażą. Warunki do wypoczynku znajdzie tu każdy – zarówno ci, którzy lubią leniuchować na plaży, jak i ci, którzy preferują aktywne spędzanie wolnego czasu. Można tu np. grać w siatkówkę plażową, zwiedzać okolice z perspektywy roweru, spacerować wokół jezior Liwia Łuża lub Konarzewo czy też wybrać się w podróż zabytkową Nadmorską Kolejką Wąskotorową, będącą chlubą Wybrzeża Rewalskiego.

Pogorzelica to także prawdziwy raj dla grzybiarzy i miłośników leśnych spacerów. Nadal zachwycają tu dziś stuletnie sosnowe lasy, rozciągające się kilometrami wzdłuż morza. W odróżnieniu od powszechnego stromego klifowego brzegu, tutejsza plaża charakteryzuje się łagodnie ukształtowanymi, piaszczystymi wydmami, porośniętymi lasem. Widok na morze i tę okolicę z pobliskiej latarni morskiej w Niechorzu nie ma równych sobie – to jedno z najpiękniejszych miejsc nad Bałtykiem.

Również sąsiednie miejscowości Gminy Rewal, czyli Niechorze, Rewal, Pobierowo, Pustkowo i Trzęsacz oferują całą masę atrakcji i rozrywek. Bedąc w tej okolicy warto zatem odwiedzić też np.: Latarnię Morską w Niechorzu, Aleję Róż i Zakochanych lub Rewalskie Wieloryby w Rewalu, ruiny gotyckiego kościoła czy Muzeum na klifie w Trzęsaczu oraz Bałtycki Krzyż Nadziei w Pustkowie. Jedno jest pewne – nie sposób tu zaznać nudy!

Wydawca: Pogorzelica.pl